Makaleler » LP » Okul Öncesi Kırtasiye Malzemeleri

Okul Öncesi Kırtasiye Malzemeleri

Okul Öncesi Kırtasiye

 

Çocukların okul hayatlarına başladığı ilk günlerde ihtiyacı olan anasınıfı kırtasiye malzemeleri listesi size karışık ve anlamsız geliyorsa sizler için hazırladığımız bu sayfada temel okul öncesi kırtasiye malzemelerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Çocuğunuzun öğrenim hayatına attığı ilk adımda kullanacağı sağlıklı ve güvenli ürünleri bir araya topladık.

Bu katalog sayesinde okul kırtasiye listesinde yer alan tüm malzemelerin neler olduğunu anlayabilir bütçenize uygun marka ve modelleri kolayca edinebilirsiniz. 

 

Okul Öncesi - Boyalar

Kuru Boyalar

 

Neredeyse tüm okul kırtasiye listelerinin ilk sırasında bulunan kuru boyalar için temelde olarak 3 farklı tanımlama bulunmaktadır. Bu tanımlamalardan ilki kuru boyanın boyunu ifade eder. En çok kullanılan tam boy olarak ifade edilen modeller ortalama bir kurşun kalem boyuntundadır. Yarım boy olarak ifade edilen kuruboyalar ise adından da anlaşılacağı gibi ortalama bir kurşun kalemin yarısı kadar uzunluktadır. Okul kırtasiye ihtiyaç listelerinde genellike tam boy olanlar istenmektedir.

Kuru boyalarda boy ifadesinden sonra ikinci olarak kullanılan tanımlama kalınlıktır. Bir çoğumuzun bildiği standart kurşun kalem kalınlığı kuru boyalar için genellikle tercih edilen kalınlıktır. Ayrıca jumbo olarak ifade edilen ve genellikle standart bir kuru boyanın iki katı kalınlığında olan modeller mevcuttur. Genellikle okul kırtasiye listelerinde küçük yaş grubu öğrencilerin minik parmaklarıyla tutmaları daha kolay olması için jumbo kuru boya tavsiye edilmektedir. Listenizde bu veya buna benzer bir tanım yoksa standart tam boy kuru boya tercih edebilirsiniz.

Üçüncü tanımlama da kuru boyaların gövde yapılarını belirtmek için kullanılan sekizgen veya üçgen olmasıdır. En çok bilinen ve tutulduğunda köşeli yapısı ile dikkat çeken modeller sekizgen veya hexagon olarak ifade edilen modellerdir. Son dönemde bu modellere alternatif olarak geliştirilen minik ellerin ilk zamanlarda tutma kabileyetini geliştiren üçgen gövdeli kuru boyalar da okul listelerinde istenmeye başlanmıştır. 

İnternet sitemizde bulunan kuru boya modellerini incelemek için aşağıdaki sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Pastel Boyalar

 

Pastel boyalar temel olarak iki türdedir. Klasikleşmiş yumuşak denilebilecek yapıda olan yağlı (oil) pastel boyalar ve son dönemde oldukça popüler olan daha sert yapılı mum (Wax Crayon) boyalardır. Çoğu zaman listeler hazırlanırken bu iki boya terimi birbiri ile karıştırılmakta ve yanlış bir satın almaya sebep olmaktadır. Listenizde özellikle Mum Boya Wax Crayon, Kırılmayan Pastel, Sert Pastel şeklinde bir tabir varsa lütfen > MUM BOYA < kategorimizi ziyaret ediniz.

Diğer tüm pastel boya modelleri için aşağıdaki sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Pastel boya tercihinizi istenen renk sayısına, çantalı olup olmamasına göre yapabilirsiniz.

  

Keçeli Boyalar

 

Miniklerimizin etkinlikleri kullanmayı en sevdikleri boyadır keçeli boyalar. Temelde iki farklı kalınlıkta bulunabilir. Standart kalem kalınlığında olan modeller ve minik parmakların kolay kavrayabilmesi için daha kalın olan Jumbo modeller. Jumbo modeller içerisinde bulunan mürekkep tutucu keçe kapasitesinin büyük olması nedeniyle daha uzun ömürlüdür. Aynı zamanda jumbo modellerin uçlarının daha kalın olması bilinçsiz bir şekilde bastırılarak kullanılmasına karşı daha mukavemetli olmasını ve uç kısmının uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

Listenizde talep edilen keçeli kalemi seçmek için aşağıdaki sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Mum Boyalar

 

Yukarıda pastel boyalar kısmında bahsettiğimiz genelde karışıklığa sebep olan meşhur mum boya çeşitleri için hazırladığımız sayfamıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

Akrilik Boyalar

 

Miniklerimizin okul yaşamındaki ilk yıllarında en çok kullandıkları, neredeyse aklınıza gelebilecek tüm etkinliklerini boyamak için kullandıkları meşhur akrilik boyalara geldi sıra.

Akrilik boyalar ahşap, karton v.b tüm yüzeylerde fırça veya sünger gibi araçlar kullanılarak yüzeysel boyama yapmak için kullanılır. Sıvı halde olan akrilik boyalar su bazlı olup kurumadan müdahale edildiğinde bir çok yüzeyden sadece su ile kolaylıkla çıkmaktadır.

Eğer listenizde 6'lı 12'li Akrilik Boya istenmişse 30 veya 75ml'lik setleri tercih edebilirsiniz. Listelerde genellikle yarım veya bir litrelik büyük tüpler şeklinde istendiğini hatırlatmak isteriz. Bu durumda öğretmeniniz yüksek ihtimalle hangi rengi istediğini belirtecektir. Listede renk belirtilmediyse danışmanızı tavsiye ederiz. Burada amaç sınıf içerisindeki öğrencilerden farklı farklı renkleri talep ederek bir ortak kullanım havuzu oluşturmaktır.

 

 

Sulu Boyalar

 

Miniklerimizin severek kullandığı sulu boyalarda temel farklılıklar bulunmamaktadır. Listenizde talep edilen bir renk sayısı yoksa genellikle 12 renk olanların tercih edildiğini söyleyebiliriz. Boya tablet büyüklükleri özellikle belirtilmediği sürece çok önemsenmemektedir. İçindeki tablet ne kadar büyükse kullanımı o kadar kolay olacak ve uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Genellikle sulu boyaların içerisinde 1 adet fırça bulunmaktadır. Listenizde ayrıca fırça istenmişse bu durumu dikkate almanızı öneririz.

Listenizde su kabı, fırça temizleme kabı gibi bir ürün istenmişse bu ürünü de aşağıdaki sulu boyalar sayfamızda bulabilirsiniz.

 

 

Parmak Boyası

 

Kullanırken miniklerin çok eğlendiği ancak velilerin korkulu rüyası olan parmak boyaları eğitim için çok önemlidir. Parmaklarını boya kabına daldırıp el ve ayaklarını birebir yüzeye sürterek veya bastırarak boyama yapmak onlar için keyifliyken beceri kazanmaları için de çok etkilidir.

Okul listelerinde aynı akrilik boyalarda bahsettiğimiz gibi set veya tek büyük tüp olarak istenebilir.

 

 

Yüz Boyası

 

Miniklerin okul dönüşünde yüzlerindeki desenlerle sizi şaşırtacağı çok masum görünen ancak oldukça dikkatli kullanılması gereken boya çeşidi yüz boyasıdır. 

Yüz boyaları genellikle set olarak istenmekte olup biten renkler tek olarak da temin edilebilir. Doğrudan yüze, cilde uygulanan bir boya olması nedeniyle bir kozmetik ürünü olduğunu düşünebilirsiniz. Fiyatlarının diğer boyalara kıyasla yüksek olmasının sebebi de budur.

 

Okul Öncesi - Etkinlik Malzemeleri


   

   

 

Okul Öncesi - Kağıt, Fon Kartonu, Mukavva...


   

 

Okul Öncesi - Yapıştırıcı


   

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim